The History of Koskenkorva / Ukraine

У селі Коскенкорва життя не дуже складне. У нас є добрий ячмінь, чиста вода, віддані місцеві фермери та надсучасний процес дистиляції. Ми працюємо з найкращими природними інгредієнтами, щоб створити м’яку, справжню горілку.

У селі Коскенкорва екологічність є способом життя. За цю роботу з ресурсозберігаючого ведення сільського господарства компанію Altia та наш лікеро-горілчаний завод в Коскенкорві, було відзначено нагородою «Зелена компанія року» у 2018 році на церемонії Spirits Business Green Awards.

Довга історія від картоплі до ячменю

Історія фінської горілки

Дистилерія Koskenkorva, яка розташована в селі Коскенкорва на Південній Остроботнії, має давню історію, яка починається у період між 1930-х та 1940-х років.

Фінська алкогольна монополія Oy Alkoholiliike Ab купила землю у родини Коскенкорва, Яакко та Єлизавети Коскенкорва. На цій землі був побудований спиртзавод Коскенкорва, де навесні 1941 року відбулася перша експериментальна дистиляція.

У 1953 році село Коскенкорва процвітало. Економіка Фінляндії одужала після важкої епохи війни. Олімпійські ігри у Гельсінські  підняли настрій цілій нації. У Коскенкорві було збудовано абсолютно новий горілчаний завод, а перша експериментальна дистиляція відбулася навесні 1941 року.

У 1953 році виробництво спиртних напоїв розпочалося вже на постійній основі. Перший продукт заводу Koskenkorva, Koskenkorva Viina, вийшов на ринок у 1953 році з ідеєю, що його можна вживати в коктейлях або як охолоджений шнапс. Він став найпопулярнішим напоєм у Фінляндії в 1960 році. Навіть сьогодні Коскенкорва є найпопулярнішим алкогольним брендом у Фінляндії.

У перші дні Коскенкорву виробляли з картоплі, але незабаром її замінив ячмінь, який добре ріс на прибережних, родючих полях.

Протягом коротких літніх місяців ячмінь зберігали в зерносховищах, щоб запаса вистачало протягом довгої та суворої зими.

Koskenkorva спочатку випускалася лише в одному форматі: у півлітровій пляшці. Етикетка на пляшці відображала численні амбари та поля, які донині панують у ландшафті села Коскенкорва.

На Коскенкорві промисли вирощування ячменю передавались з покоління в покоління. Усі ті, хто сьогодні сприяють урожаю для виготовлення Koskenkorva, з гордістю несуть свої особливі знання щодо конкретних сортів ячменю - таких як Каарле та Елмері -, які роблять кращу горілку, чудовий крохмаль та соковиті корми для кількох великих ферм худоби в місцевості.

Суміш горілки та солоної лакриці вперше було заборонено

Незабаром люди в Коскенкорва виявили, що їх Koskenkorva стала не лише національним фаворитом, але й може представляти інтерес у всьому світі. Було додано більше змін у розміри та смак.

У 90-х рр. на ринок був представлений новий продукт - Koskenkorva Salmiakki. Це було поєднання Koskenkorva та солоної лакриці, дуже популярного виду цукерок серед фінів. Не пройшло багато часу, як новий продукт довелося заборонити. Причина: надто добре продавалось.

Слава про Koskenkorva продовжувала зростати. У селі Коскенкорва життя тривало, як і раніше. Ячмінь ріс на полях, річка простягалася між спиртзаводом та господарськими будинками. Село Коскенкорва залишалося повним працьовитими, відвертими та чесними людьми. І ця природа виражалася в їхній горілці.

Сьогодні горілка Koskenkorva доступна в багатьох країнах, її навіть можна знайти в США та на полицях лондонських фірм Marks & Spencer. Горілка з села вирушила в далеку дорогу.

Де знаходиться село Коскенкорва?

Село Коскенкорва знаходиться в Фінляндії, Південній Остроботнії, на березі річки Кирйокі. У селі проживає приблизно 2200 мешканців, а найближче місто - Сейняйокі - близько 28 км. Зі столиці Гельсінкі на машині їхати приблизно 4 години.

Місцевість - польова земля, і найбільш помітними визначними пам'ятками є пагорб Сантавурі та завод Koskenkorva. Поруч із заводом знаходиться залізничний вокзал Коскенкорва, який виведений із загальнодоступної залізничної мережі та наразі знаходиться у приватній власності. Свою назву село Коскенкорва отримало від заснованої в 1911 році залізничної станції, яка в свою чергу отримала назву від розташованого поруч маєтку Коскенкорва.