Koskenkorva is vodka that is made sustainably / Ukraine

Koskenkorva - екологічна горілка з фінського села

У селі Коскенкорва екологічність є способом життя. З 2015 року ми використовуємо лушпиння ячменю як джерело енергії на нашому лікеро-горілчаному заводі. Це значно зменшило наші викиди вуглекислого газу, і тепер ми на 60% є самодостатніми в плані вироблення пари для лікеро-горілчаного заводу. У Коскенкорві у нас є власна біоенергетична станція, спеціально розроблена для використання лушпиння ячменю, що залишилося після дистиляції, як паливо для вироблення пари.

Біоенергетична електростанція є першою у Фінляндії станцією такого типу. Лікеро-горілчаний завод бере активну участь у розвитку відновлюваної енергетики. Нижче ви можете прочитати більш детально про те, як ми працюємо з циркулярною економікою, ячменем та нашими фермерами. Тим часом ми працюємо над тим, щоб досягти останніх 0,01% у переробленні відходів.

ЦИРКУЛЯРНА ЕКОНОМІКА

Загалом, ми працюємо з дотриманням принципів екологічності, але особливу увагу ми приділяємо тому, що називається циркулярною економікою. Окрім зернового спирту, наш завод виробляє крохмаль та сировину для корму для тварин. Навіть вуглекислий газ, що утворюється в процесі, збирається і використовується у парниковому господарстві.

У нас також є власна біоенергетична електростанція. Вона використовує лушпиння ячменю як паливо та виробляє енергію пари, яка потім використовується для дистиляції.

Попіл використовується як добриво на прилеглих полях ячменю. Та завдяки відновлюваному паливу нам вдалося значно зменшити викиди вуглекислого газу.  

Компанія Anora, що стоїть за горілкою Koskenkorva, співпрацює з Групою Дій щодо Балтійського моря (BSAG) для просування ресурсозберігаючого ведення сільського господарства і захисту Балтійського моря та інших водних шляхів.  За цю роботу з ресурсозберігаючого ведення сільського господарства компанію Anoraa та наш лікеро-горілчаний завод в Коскенкорві, було відзначено нагородою «Зелена компанія року» у 2018 році на церемонії Spirits Business Green Awards. Так, ми цим пишаємося.

МІСЦЕВІ ФЕРМЕРИ

Пасі, Матті, Яакко та Майя є фермерами серед майже 1500 осіб, що роблять свій внесок у виготовлення горілки Koskenkorva. У селі Коскенкорва ремесло вирощування ячменю передається з покоління в покоління.

Компанія Anora заохочує місцевих фермерів максимально підвищувати ефективність ведення сільського господарства, розумно використовувати поживні речовини та контролювати ячмінь протягом вегетаційного періоду, щоб забезпечити його життєздатність.

Компанія також допомагає фермерам в таких областях, як виконання розрахунку балансу поживних речовин для певної ділянки. За допомогою цих розрахунків можна визначити кількість поживних речовин, внесених на поля з добривами, та кількість поживних речовин, вилучених під час збору врожаю.

Чому це важливо? Фермери можуть використовувати цю інформацію у своїх розрахунках поживних речовин. Чим більше врожайність полів, тим ефективніше рослини іммобілізують поживні речовини в зібраній культурі. В іншому випадку, якщо поживні речовини залишаться в ґрунті, вони будуть вимиватися у водні шляхи, спричиняючи евтрофікацію.

Коротко кажучи, високий урожай ячменю хорошої якості та екологічно чисте ведення сільського господарства тісно пов’язані.

НАЙПІВНІЧНІШИЙ ЯЧМІНЬ У СВІТІ

Горілку Koskenkorva виготовлено з найпівнічнішого ячменю у світі. Ячмінь забезпечує найкращий урожай в арктичному кліматі села. Ми використовуємо власні сорти ячменю, такі як Saana та Elmeri, які були виведені для короткого вегетаційного періоду Фінляндії.

Літні дні настільки довгі, що протягом майже місяця сонце взагалі не заходить, і все це інтенсивне світло підсилює ферментативні властивості ячменю.

Більшість ячменю, що ми використовуємо, вирощується в 200 км від села Коскенкорва. Ячмінь також забезпечує чистий процес бродіння та дистиляції, що вимагає менше промивання та менше води.

ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА

Іншим ключовим інгредієнтом та однією з головних причин, чому наша горілка має такий м’який смак, є 100% нефільтрована та необроблена чиста джерельна вода. Вода у Фінляндії відома своєю винятковою якістю. Вода з дощу та талого снігу протікає через хребти Салпаусселькя, а його піщаний ґрунт очищує воду природним шляхом. Ефект ґрунту та відсутність хімічної обробки надають воді свіжий смак та прозорий колір.

Якість води регулярно перевіряється незалежною лабораторією.

Вода качається з глибини у сім-вісім метрів на завод з розливу в Раямякі, де вона додається до зернового спирту. Щоб зберегти виняткову якість води, Anora отримала право власності на землею та захищає ділянки водозабору, обмежуючи будівництво в цьому районі та встановивши норми щодо захисту навколишнього середовища.

НАДСУЧАСНА ДИСТИЛЯЦІЯ

На лікеро-горілчаному заводі в Коскенкорві використовується сучасний процес дистиляції за високорозвиненою технологією виробництва, що забезпечує надзвичайну ефективність матеріалів. Процес може використовувати 100% зерна ячменю, і виробництво працює без зупинок протягом 350 днів на рік.

Наша безперервна дистиляція використовує всього 9 колон. Це підвищує ефективність дистиляції до 99%. Це має кілька переваг порівняно зі звичайною циклічною дистиляцією, наприклад, здатність проганяти більші обсяги з більшою ефективністю. Також немає необхідності в непотрібному промиванні. Це зменшує споживання води, хімічних та енергетичних ресурсів і забезпечує однорідну якість. І, нарешті, після дистиляції ми отримуємо 100% нефільтрований чистий спирт.